Ile osób, tyle niepowtarzalnych historii, ale i potrzeb terapeutycznych. W Centrum Rozwoju masz do dyspozycji różne formy terapii i pomocy w sytuacjach kryzysowych.
Krok ku lekkości życia
W trakcie psychoterapii dorosłych dążymy do poprawy Twojego zdrowia psychicznego, a za jego pośrednictwem: Twojego dobrostanu i ogólnego zadowolenia z życia.
Wspólnie pracujemy nad wyzwaniami emocjonalnymi i psychologicznymi przez rozwijanie świadomości, pogłębione poznawanie samego siebie oraz trening umiejętności radzenia sobie w codziennym życiu.
Zapraszamy Cię na psychoterapię, jeśli czujesz, że da się żyć lepiej, pełniej, czerpać więcej satysfakcji i radości na co dzień. Możesz odnieść korzyści np. w przypadku, gdy:
Czego możesz spodziewać się na sesji psychoterapeutycznej? Wiele zależy od podejścia terapeutycznego. W Centrum Psychoterapii łączymy rozmaite szkoły i metody, tak aby proces był dopasowany do Twoich możliwości, potrzeb i tempa postępów terapeutycznych. Mogą to być np. terapia poznawczo-behawioralna, terapia rozmową, terapia psychodynamiczna. Poza metodą ważna jest relacja między klientem a psychoterapeutą — musisz mieć świadomość, że nie każdy terapeuta pomoże każdemu pacjentowi.
Zapraszamy Cię we wspólną drogę. Lżejsze życie czeka!
Wsparcie emocjonalne dostosowane do wieku dziecka
Ponadto terapia dzieci wspiera ich rozwój emocjonalny i społeczny.
Psychoterapia dzieci jest dostosowana do wieku pacjenta. Taką formą opieki psychologicznej można objąć zarówno przedszkolaka, jak i nastolatka. Wyspecjalizowany w pracy z dziećmi terapeuta dobiera metody terapeutyczne do możliwości komunikacyjnych i poznawczych dziecka.
Z uwagi na wiek pacjenta stosujemy m.in. elementy zabawy, rysowanie czy gry, które pozwalają rozpoznać i wyrazić emocje w kreatywny sposób.
Dziecko może odnieść korzyści z terapii m.in.:
Terapia dziecka może mieć cele krótkoterminowe i doraźne (np. rozwiązanie konfliktu rodzinnego i nauka radzenia sobie w podobnych sytuacjach w przyszłości), jak i długoterminowe (np. wypracowywanie zdrowych wzorców radzenia sobie z trudnymi emocjami).
Droga do wolności
Punktem wyjścia w terapii uzależnień jest ocena stopnia uzależnienia oraz określenie jego przyczyn. Terapeuta wskazuje także współistniejące problemy zdrowotne lub psychologiczne.
W terapii uzależnień wykorzystuje się metody zaczerpnięte z różnych nurtów psychoterapeutycznych. Są one indywidualnie dopasowywane do Twoich potrzeb:
Zdrowe relacje, lepsze życie
W terapii rodzin i par koncentrujemy się na relacjach między członkami rodziny oraz partnerami. Korzyści, jakie odniesiecie z tej formy terapii, to:
Przebieg terapii oraz dobierane metody są indywidualne dla każdej pary albo rodziny, dostosowane do trudności, wobec jakich stajecie, a także wieku uczestników terapii.
Interwencje kryzysowe są przeprowadzane przy udziale zarówno specjalistów, jak i osób z otoczenia pacjenta obejmowanego interwencją, które znają sytuację. Mogą to być zatem: profesjonalni terapeuci kryzysowi, psycholodzy, pielęgniarki psychiatryczne, ale też: partnerzy, rodzice, rodzeństwo czy przyjaciele. W doborze osób uczestniczących w interwencji kryzysowej istotne są zarówno kompetencje, jak i dobre intencje — chęć pomocy osobie w kryzysie i gotowość do empatycznego, nieoceniającego towarzyszenia w trudnej sytuacji.
Kluczową zasadą jest szybka reakcja na sytuacje kryzysowe i zapewnienie osobie w potrzebie wsparcia oraz dostępu do odpowiedniej pomocy profesjonalnej, jeśli to konieczne.
Nie jesteś sam, gdy sytuacja Cię przerasta!
Interwencja kryzysowa rozpoczyna się oceną sytuacji i ryzyka zagrożenia zdrowia i życia, np. prawdopodobieństwa samobójstwa, samookaleczenia i innych zachowań destrukcyjnych. Dalszy przebieg interwencji jest zależny od tego, co wykaże wstępna ocena.
Na dalszych etapach możesz liczyć na wysłuchanie z empatią i bez oceniania. Osoba przeprowadzająca interwencję jest tam dla Ciebie i skupia się na tym, aby Cię dobrze zrozumieć — bez potępienia, bez krytykowania, z otwartością na wszystko, co chcesz powiedzieć albo wykrzyczeć. Pojawia się przestrzeń na Twoje trudne emocje.
W zależności od swojego stanu i podłoża doświadczanego kryzysu zostaniesz pokierowany tam, gdzie możesz uzyskać dalszą pomoc, np. do psychiatry, psychoterapeuty lub służb ratunkowych. Jeśli znajdujesz się w stanie zagrożenia albo można się spodziewać nawrotu kryzysu, interwencjoniści pomogą opracować plan bezpieczeństwa, który pomoże przejść przez obecny kryzys oraz uzyskać wsparcie w przyszłości.
Pracujemy także z zespołami sportowymi. Wzmacniamy komunikację, spójność grupy, wyznaczamy wspólne cele i łagodzimy konflikty.
Poza sportowcami zawodowymi z usług w zakresie psychologii sportu mogą skorzystać osoby, które chcą poprawić swoją relację z aktywnością fizyczną, wdrożyć regularne treningi i cieszyć się sportem.
Chcesz się zapisać na terapię? Potrzebujesz konsultacji albo interwencji kryzysowej? Skorzystaj z formularza. Czekamy na Twoją wiadomość.
Centrum Psychorozwoju Paulina Pietras
NIP: 7123357861
REGON: 369092594