Formy wsparcia psychologicznego
w Centrum Psychorozwoju

Ile osób, tyle niepowtarzalnych historii, ale i potrzeb terapeutycznych. W Centrum Rozwoju masz do dyspozycji różne formy terapii i pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Psychoterapia dorosłych

Krok ku lekkości życia

W trakcie psychoterapii dorosłych dążymy do poprawy Twojego zdrowia psychicznego, a za jego pośrednictwem: Twojego dobrostanu i ogólnego zadowolenia z życia.
Wspólnie pracujemy nad wyzwaniami emocjonalnymi i psychologicznymi przez rozwijanie świadomości, pogłębione poznawanie samego siebie oraz trening umiejętności radzenia sobie w codziennym życiu.

Zapraszamy Cię na psychoterapię, jeśli czujesz, że da się żyć lepiej, pełniej, czerpać więcej satysfakcji i radości na co dzień. Możesz odnieść korzyści np. w przypadku, gdy:

Czego możesz spodziewać się na sesji psychoterapeutycznej? Wiele zależy od podejścia terapeutycznego. W Centrum Psychoterapii łączymy rozmaite szkoły i metody, tak aby proces był dopasowany do Twoich możliwości, potrzeb i tempa postępów terapeutycznych. Mogą to być np. terapia poznawczo-behawioralna, terapia rozmową, terapia psychodynamiczna. Poza metodą ważna jest relacja między klientem a psychoterapeutą — musisz mieć świadomość, że nie każdy terapeuta pomoże każdemu pacjentowi.

Zapraszamy Cię we wspólną drogę. Lżejsze życie czeka!

Psychoterapia dzieci i młodzieży

Wsparcie emocjonalne dostosowane do wieku dziecka

Psychoterapia dla dziecka jest wskazana, gdy potrzebuje ono wsparcia w:

Ponadto terapia dzieci wspiera ich rozwój emocjonalny i społeczny.

Psychoterapia dzieci jest dostosowana do wieku pacjenta. Taką formą opieki psychologicznej można objąć zarówno przedszkolaka, jak i nastolatka. Wyspecjalizowany w pracy z dziećmi terapeuta dobiera metody terapeutyczne do możliwości komunikacyjnych i poznawczych dziecka.

Z uwagi na wiek pacjenta stosujemy m.in. elementy zabawy, rysowanie czy gry, które pozwalają rozpoznać i wyrazić emocje w kreatywny sposób.

Dziecko może odnieść korzyści z terapii m.in.:

Terapia dziecka może mieć cele krótkoterminowe i doraźne (np. rozwiązanie konfliktu rodzinnego i nauka radzenia sobie w podobnych sytuacjach w przyszłości), jak i długoterminowe (np. wypracowywanie zdrowych wzorców radzenia sobie z trudnymi emocjami).

Rola rodziców w psychoterapii dziecka

Jeśli chcesz zapisać dziecko na psychoterapię, nastaw się na zaangażowanie w proces. Aktywna obecność rodziców pozwala im zrozumieć potrzeby swoich dzieci i daje narzędzia na przyszłość. Dzięki temu terapia dziecka z jednej strony pomaga mu przezwyciężyć trudności emocjonalne i psychologicznej, z drugiej: sprawia, że rodzice mogą lepiej wspierać pociechę w rozwoju emocjonalnym i społecznym

Terapia uzależnień

Droga do wolności

Terapia uzależnień jest skierowana do osób, które cierpią z powodu uzależnień. Możesz skorzystać z takiej formy terapii, jeśli:
Celem terapii uzależnień jest wspieranie pacjenta w wyjściu z uzależnienia i utrzymaniu pełnej abstynencji, a także podniesienie jakości życia.

Jak może wyglądać terapia uzaleźnień?

Punktem wyjścia w terapii uzależnień jest ocena stopnia uzależnienia oraz określenie jego przyczyn. Terapeuta wskazuje także współistniejące problemy zdrowotne lub psychologiczne.
W terapii uzależnień wykorzystuje się metody zaczerpnięte z różnych nurtów psychoterapeutycznych. Są one indywidualnie dopasowywane do Twoich potrzeb:

Terapia uzależnień jest wieloaspektowa i długotrwała. Wymaga dużego zaangażowania zarówno pacjenta, jak i terapeuty, a niekiedy też najbliższych. W toku terapii zyskasz motywację do abstynencji i zmienisz szkodliwe nawyki na wspierające. Zrozumiesz podłoże swojego nałogu i otrzymasz pomoc we współistniejących problemach psychologicznych lub zdrowotnych. Nauczysz się też, jak pokonywać przeszkody na drodze abstynencji i stopniowo podnosić jakość życia.

Terapia par i rodzin

Zdrowe relacje, lepsze życie

W terapii rodzin i par koncentrujemy się na relacjach między członkami rodziny oraz partnerami. Korzyści, jakie odniesiecie z tej formy terapii, to:

Przebieg terapii oraz dobierane metody są indywidualne dla każdej pary albo rodziny, dostosowane do trudności, wobec jakich stajecie, a także wieku uczestników terapii.

Kto przeprowadza interwencje kryzysowe?

Interwencje kryzysowe są przeprowadzane przy udziale zarówno specjalistów, jak i osób z otoczenia pacjenta obejmowanego interwencją, które znają sytuację. Mogą to być zatem: profesjonalni terapeuci kryzysowi, psycholodzy, pielęgniarki psychiatryczne, ale też: partnerzy, rodzice, rodzeństwo czy przyjaciele. W doborze osób uczestniczących w interwencji kryzysowej istotne są zarówno kompetencje, jak i dobre intencje — chęć pomocy osobie w kryzysie i gotowość do empatycznego, nieoceniającego towarzyszenia w trudnej sytuacji.

Kluczową zasadą jest szybka reakcja na sytuacje kryzysowe i zapewnienie osobie w potrzebie wsparcia oraz dostępu do odpowiedniej pomocy profesjonalnej, jeśli to konieczne.

Interwencja kryzysowa

Nie jesteś sam, gdy sytuacja Cię przerasta!

Interwencja kryzysowa polega na natychmiastowym udzieleniu pomocy osobie w kryzysie. Jako kryzys rozumiemy sytuacje zagrażające zdrowiu, bezpieczeństwu, ale też dobrostanowi i samopoczuciu. Interwencja kryzysowa służy temu, aby zabezpieczyć osobę w trudnej sytuacji, ograniczyć negatywne skutki kryzysu oraz zapewnić emocjonalne wsparcie. Ma charakter doraźny.

Jak przebiega interwencja kryzysowa?

Interwencja kryzysowa rozpoczyna się oceną sytuacji i ryzyka zagrożenia zdrowia i życia, np. prawdopodobieństwa samobójstwa, samookaleczenia i innych zachowań destrukcyjnych. Dalszy przebieg interwencji jest zależny od tego, co wykaże wstępna ocena.
Na dalszych etapach możesz liczyć na wysłuchanie z empatią i bez oceniania. Osoba przeprowadzająca interwencję jest tam dla Ciebie i skupia się na tym, aby Cię dobrze zrozumieć — bez potępienia, bez krytykowania, z otwartością na wszystko, co chcesz powiedzieć albo wykrzyczeć. Pojawia się przestrzeń na Twoje trudne emocje.

W zależności od swojego stanu i podłoża doświadczanego kryzysu zostaniesz pokierowany tam, gdzie możesz uzyskać dalszą pomoc, np. do psychiatry, psychoterapeuty lub służb ratunkowych. Jeśli znajdujesz się w stanie zagrożenia albo można się spodziewać nawrotu kryzysu, interwencjoniści pomogą opracować plan bezpieczeństwa, który pomoże przejść przez obecny kryzys oraz uzyskać wsparcie w przyszłości.

Psychologia sportu

Uprawiasz sport zawodowo i potrzebujesz wsparcia mentalnego, aby osiągać cele treningowe i turniejowe? W Centrum Psychorozwoju otrzymasz pomoc w zakresie:

Pracujemy także z zespołami sportowymi. Wzmacniamy komunikację, spójność grupy, wyznaczamy wspólne cele i łagodzimy konflikty.

Poza sportowcami zawodowymi z usług w zakresie psychologii sportu mogą skorzystać osoby, które chcą poprawić swoją relację z aktywnością fizyczną, wdrożyć regularne treningi i cieszyć się sportem.

Napisz do nas

Chcesz się zapisać na terapię? Potrzebujesz konsultacji albo interwencji kryzysowej? Skorzystaj z formularza. Czekamy na Twoją wiadomość.

Umów wizytę bezpośrednio

Centrum Psychorozwoju Paulina Pietras
NIP: 7123357861
REGON: 369092594

Adres:
Lublin ul. Szafirowa 2/18, 20-573 Warszawa ul. Wolska 115a/26
Telefon:
Wszelkie prawa zastrzeżone © Centrum Psychorozwoju 2024
Wykonanie: Lacedo Marek Bodnar